Saranda - miejsce Twojego wypoczynku

Wspaniały śródziemnomorski klimat – 290 dni słonecznych w roku. Ciepłe, przyjemne poranki, wieczory z kieliszkiem czerwonego wina i świeżymi owocami. Woda 26 – 28 stopni kusi swoimi leniwymi falami. Błękit nieba odbijający się w kryształowo czystych wodach zatoki. Plaża, wzdłuż której ciągnie się urokliwa nadmorska promenada ocieniona przez pióropusze palm, z mnóstwem kafejek, restauracji i barów. Doskonała kuchnia specjalizująca się w potrawach z owoców morza, wyborna kawa i regionalne potrawy kuchni albańskiej zaspokoją nawet najbardziej wymagających smakoszy. Lubiących tańczyć uraczą nocne kluby i bary, które z pewnością nie pozwolą na wakacyjną nudę.

Albania – kraj orłów, wspaniałych, otwartych ludzi. Kraj, gdzie historia splata się z nowoczesnością. Na szosie można spotkać objuczonego osiołka i najnowszego mercedesa. Gaje oliwne przeplatają nowoczesne apartamentowce,  a owoce i warzywa urzekają swoim kolorem i smakiem.

Saranda, to perła wśród albańskich kurortów. Ciągnąca się wzdłuż brzegu palmowa promenada z małym rybackim portem, przepiękna plaża i niesamowity widok greckiego Korfu o zachodzie słońca zapierają dech w piersi. Idealne miejsce do plażowania i kąpieli w kryształowo czystej wodzie, ale nie tylko! W okolicy rozsiane są zabytki i malownicze miejsca, które warto obrać  za cel wycieczki. Najłatwiej wynająć samochód – cena wynajmu to 28 – 35 euro za dobę lub skorzystać z komunikacji autobusowej.

  • Zamek Lekursi – zbudowany przez Sulejmana Wielkiego w 1537 roku- zachwycający widok na panoramę Sarandy, Korfu i wysepki Ksamilu. Atrakcją jest również Wieczór Albański – tańce, śpiew i wino. Dojście spacerkiem ok. 45 min.
  • Ksamil – wysepki, piękne piaszczyste plaże, lazurowa woda. Dojazd autobusem lub taksówką ok. 10 euro.
  • Błękitne Oko / Blue Eye – cud przyrody – źródło, z którego z głębokości ok. 50 metrów wybija krystalicznie czysta i lodowata woda – w otoczeniu bajkowej zieleni. Autobus, lub taksówka ok. 20 euro.
  • Butrint – stanowisko archeologiczne i niewielka osada – dziedzictwo Unesco – starożytny amfiteatr, pozostałości zamku weneckiego. Dojazd autobusem.
  • Gjirokastra- niezwykłe miasto – przekonacie się osobiście!
  • Korfu – wycieczka promem na tę grecką wyspę – promy Finikas około 20 do 25 euro.
  • Wiele zorganizowanych przez biura wycieczek – Informacja Turystyczna na Promenadzie.

WALUTA – 1 euro to 130 leków. Bez problemów z opłatami w euro.

CENY – zbliżone do polskich np. chleb 50-100 lek, piwo 250-300 lek, kawa 60-150 lek, leżak – 1000lek

W restauracjach daje się napiwki ; kawiarnia  około 20-50 lek ,restauracja 200-500 lek

Zadzwoń i zarezerwuj apartament – 00355/694801295